PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611187}
6,7 2 231
ocen
6,7 10 1 2231
Aliens vs Predator
powrót do forum gry Aliens vs Predator

Jak sie jest obcym to na końcu się zmienia w królową
jest tu błąd ponieważ tylko robotnice mogą się zmieniać a ten był wojownikiem
jedyną robotnicę jaką widziałem w grze to runner(nie wiem dlaczego) potrafi pluć kwasem a to właśnie potrafią tylko wojownicy
tak czy siak w grze jest pełno błędów ale gra lepsza niż film

cezarywi

Końcówka kampanii Obcego jest wg mnie całkiem ciekawa (chyba najlepsze i najklimatyczniejsze zakończenie w grze). Królowa posiada kontakt telepatyczny ze swoimi dziećmi. Królowa w chwili śmierci chyba wysyła wybranemu dziecku (pewnie temu najbardziej zasłużonemu) impuls po którym przechodzi ono transformację. Impuls może być wysłany nie tylko dojrzałemu ksenomorphu (jak w grze), ale również twarzołapowi (to może wyjaśnić, dlaczego twarzołap który zainfekował Replay w trójce posiadał w sobie królową). Takie jest moje zdanie.
Runner potrafi w grze pluć kwasem, pewnie dlatego żeby jakoś się różnił od wojownika. W grze runner jest bardziej podatny na obrażenia, za to nadrabia to umiejętnością plucia kwasem. Wojownik nie pluje, za to jest silniejszy. Twórcy gry starali się chociaż minimalnie jakoś rozróżnić przeciwników (których i tak jest śmiesznie mało), więc dlatego runnera nauczyli pluć, a wojownika nie.

szmyrgiel

nie czaje...według ciebie twarzołap może mieć w sobie królową bo ona prześle mu telagram?

cezarywi

każdy obcy moze pluć kwasem. A raczej śliną z dużym natężeniem kwasu które zmniejszają przy budowie gniazda by żywiciele nie umarli.
i tylko robotnice mogą się przemieniać w królową.
twarzołap kóry zapłodnił ripley był królewskim kóry wyszedł z jaja które krtólowa zniosła w Dropshipie. Miał on możliwość zapłodnięcia dwóch ofiar. A runner był wojownikiem bo jakby był robotnicą to by się sam przemienił.

cezarywi

Ja tylko podaję swoją teorię. Obcy komunikują się między sobą telepatycznie (przykładem w grze są rozkazy królowej, a w filmie w 4 części obcy jak planowali ucieczkę). W Obcym nigdy nie był dwie królowe na raz, następna królowa pojawiała się krótko po śmierci poprzedniej, dlatego wydaje mi się że królowa przed śmiercią "oddaję władzę" swojemu wybranemu potomstwu (może to być dojrzały xsenomorph, albo nawet nienarodzony embrion), przekazuje telepatycznie pewną siłę który uczyni następczynię nową królową. Jak mówiłem to tylko hipoteza. Moją wiedzę czerpię głównie z filmów i z gry, żadnej książki, ani komiksu nie czytałem, bo trudno je gdzie kol wiek znaleźć.
Co do plucia kwasem, to masz rację, ale to tylko gra. Twórcom zależało na tym, żeby obcych podzielić na jednostki, które posiadają swoje wyjątkowe cechy (żeby gracz nie walczył w kółko z tym samym).
PS O tym twarzołapie to skąd wierz? Zgaduję, że czytałeś książkę, więc wyjaśnij mi jak to się dzieje- twarzołap skarze sobie z ofiary na ofiarę, czy jak.
PPS Jeżeli znasz Obcego od strony literackiej, to co byś polecał? Od niedawna mocno zainteresowałem marką Obcy, i poza filmem i grą nic nie znam, a zastanawiam się czy w ogóle warto.

szmyrgiel

jak się jest fanem obcych to się znajdzie w końcu takie rzeczy jak kólewski twarzołap. M.in na Xenopedii ale nie polecam. Zbyt naciągana.
Ja polecam wszystkie książki Alana dean fostera(alien-alien3) Potem czówrkę i azyl mrowisko i wojnę samic. Mam wszystkie na kompie w wersji elektronicznej. Z mojego niestety nie da się przesłać ale Ja je dostałem od Stilona. Jest tu na filmwebie spoko gość

ocenił(a) grę na 10
cezarywi

nie ma czegoś takiego jak królewski twarzołap buhahah ;d za poważnie bierzesz to z tych komiksów czy książek ;p nie ma też czegoś takiego jak alien wojownik każdy alien to alien wojownij nie widziałem w filmie aliena nie wojownika ;p to od twarzołapa zależy kim chce zostać jak czuje że nie ma królowej to zostaje nią ;p

Predator2012

To nie jest tak, że Obcy się dzielą na wojowników i robotnice wyglądem. Moim zdaniem JEst podział ale nie ró,żnią się wyglądem, tylko siłą, i umiejętnościami. I JEst coś takiego jak królewski twarzolap, bo jak królowa zginie to kto zajmie jej miejsce co? Jaką masz teorię?

ocenił(a) grę na 10
cezarywi

według mnie gdy nie ma królowej każdy twarzołap chce nią zostać i może

Predator2012

To jest bez sensu, każdy twarzołap z wyjątkiem królewskiego ma zaprogramowane tylko jedno, zapłodnić żywiciela.
Królewski nosi w sobie dwa embriony, jeden z wojownikiem żeby chronił embrion królowej(patrz Alien 3) i królową która będzie sobie siedzieć aż wyjdzie

ocenił(a) grę na 10
cezarywi

i sądzisz tak tylko ze względu na jeden film Obcy 3?

Predator2012

W innych filmach to nie występowało. AVP nie uznaje

szmyrgiel

Mogę Ci przesłać ksiażki, mam w wersji elektronicznej

cezarywi

zaprawił mi się gmai i już mogę załączyć podaj tylkoo sój email

ocenił(a) grę na 10
cezarywi

radex93@poczta.fm chętnie poczytam ;]

cezarywi

http://www.avpgalaxy.net/forum/index.php?topic=21733.0

ocenił(a) grę na 9
cezarywi

On się nie zamieni w królową tylko w dużego strażnika królowej Pretoriana

wojownik88NS

Preatorian ma inną głowę.. i wogóle wszysrko, i jest mniejszy...

ocenił(a) grę na 8
cezarywi

ŻADEN obcy nie może się zmieniać w królową.
Albo się nią rodzi albo nie.

Tak było zanim powstała ta gra. Teraz ktoś sobie wpadł na pomysł, że aby uatrakcyjnić rozgrywkę może Obcy zamieni się w królową? Ekstra, poszło! Sprzedało się, ale to tylko gra!
Nie czytaj ksenopedii bo to bzdury, każdy tam może napisać co chce, szczególnie dzieci.
Jakieś zamieniające się robotnice, wojownicy ;D


Obejrzyj filmy z Obcym. Jedyne słuszne źródło wiedzy na ten temat.
Królowa rodzi się królową, tak jak w Alien3.


Omijaj filmową serię Obcy kontra Predator.
Gry traktuj tylko jako rozgrywkę a nie źródło wiedzy w tym przypadku.
Komiksy bierz jako alternatywne historie, ale też nie bierz ich za bardzo na poważnie.


ocenił(a) grę na 8
szybki1244

Obcy to nie pokemony, nie "zamieniają się", nie "ewoluują".

szybki1244

true story :)

szybki1244

yeeep

ocenił(a) grę na 10
cezarywi

A trzeba się ciągle dopatrywać jakiś głupich błędów? Gra to gra. Twórcy chcieli wprowadzić nowe innowacje dzięki czemu gra się bardzo ciekawie i klimatycznie. Jako znawca można by się dopatrywać kilku niedociągnięć lecz należy pamiętać , że to gra a nie film tutaj chodzi o rozgrywkę i jak najbardziej ''uzbrojonego'' przeciwnika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones