PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 426
ocen
7,4 10 1 163426
7,3 28
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

to musiał być szok :)

MartinRiggs

Dokładnie. Film NIC się nie zestarzał, w swoim przedziale kina gatunkowego nadal jest znakomity - i piszę to nie będąc fanem sf, a może po prostu dawno już z takich filmów wyrosłem.
Ale "Predatora" wciąż lubię obejrzeć.

lifter67

Czemu nie chcesz zanudzać? Nie bądź żyła i pozanudzaj trochę - czyli uzasadnij, dlaczego jest nudny i bzdurny.
Bez uzasadnienia to właśnie twoja recenzja jest żadna - bo tak to sobie każdy może napisać.

ocenił(a) film na 10

Racja , right i amen w jednym :)

ocenił(a) film na 10
lifter67

Bo w swoim gatunku to bardzo dobry film. może się podobać lub nie, ale 2? To tak jakbyś chciał specjalnie zwrócić na siebie uwagę, sprowokować. Oczywiście masz prawo ocenić nawet na 1, kto komu zabroni, ale jeżeli ten film ma u Ciebie 2, a Ostatni jedi...8 to sorry...

tyskacz87

Byłe w kinie i to nie raz, sam często wracam do tego gdyż uwielbiam ten klimat w przeciwieństwie do obecnego badziewia,0Polecam projektor, kawałek ściany i nagłośnienie a poczujesz się prawie jak w kinie :)
Na marginesie, moja żona jest rocznik 87 i oglądała ten film ze mną nie raz i zapewne nie raz do niego wróci.
Na marginesie wczoraj oglądaliśmy Predatorów :). Inna sprawa że ostatnia odsłona to porażka niestety ....

ocenił(a) film na 10
Ahmed77

brawo!

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

Trolllu. Dobre! :) :) :) :)

ocenił(a) film na 9
lifter67

Ty byłeś na tym w kinie? Dobre sobie. Ten film był w 1987 w kinach a sądząc po twoich wypowiedziach to rodzice nie mieli cię nawet w planach. Ja byłem na tym w kinie i mogę cię zapewnić ze w tamtych czasach gdy nie było tych wszystkich obecnych bajerow ten film robił wrażenie i nie był postrzegany absolutnie jako słaby czy nędzny

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
lifter67

Było nie spać tylko oglądać prawdziwe męskie kino. Oceniłeś 2/10? Widać, że miętkim chujem żeś robiony.

ocenił(a) film na 10
lifter67

Wracaj do swoich Bergmanów i Królów Arturów ,artysto

lifter67

Nie ma innego wyjścia jesteś poj.bem.

ocenił(a) film na 10
lifter67

Wiesz co, świnia jesteś! Rozumiem, że mógł ci się film nie podobać. O gustach się nie dyskutuje. Ale dać ocenę dwa??? W tym filmie wszystko zagrało i było dopracowane do perfekcji. Klimat, charakteryzacja, efekty specjalne , muzyka. Nawet jeśli film się ci nie podobał, jeśli jesteś fanem kina - powinieneś docenić dobry warsztat. Czyli nie jesteś fanem kina tylko kupą!

ocenił(a) film na 10
lifter67

Serio tylko 2! Aż tak Ci się nie podobał?

lifter67

Jak się nie wie po co się chodzi do kina na takie filmy, to tak właśnie jest. Trzeba było odpalić modę na sukces na Polonii 1 i skończyć płakać.

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

U mnie na scianie widnieje predator rysowany dlugopisem :) tribiute

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

Fakt w tamtych czasach efekt kamuflaża Yautji robił na bank robotę! Ten film ogląda się tylko dla samej postaci Predatora! Mega.

ocenił(a) film na 10
Pancziks

Dziś znowu oglądałem - nie zestarzał się ani trochę

ocenił(a) film na 10
nonamess

Dzięki za ten wpis z 31.12.1017 r. Dziś (29.12.2019 r.) znowu oglądałem - nie zestarzał się ani trochę. Magia. Must be 10/10

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

Dziś widzę że filmowcy raczej nie mieli konsultantów wojskowych, ot wrzucono parę wojskowych słów w dialogi typu AWACS a komandosi przemierzają dżunglę w szyku "sitting ducks"... Ale jako dzieciak w podstawówce oglądałem film z zapartym tchem a ile się dyskutowało (na) i po lekcjach... Potem dotarł do nas Obcy i dopiero rozpoczęły się dyskusje o monstrach z kosmosu!

ocenił(a) film na 10
YouzeQ

Mieli konsultantów wojskowych dodatkowo Richard Chaves (Poncho) jest weteranem wojny w wietnamie więc pewnie też miał coś do powiedzenia.

ocenił(a) film na 10
leon_25

Dokładnie

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

po czym to widzisz??

ocenił(a) film na 10
Wolfman_PL

Rzeczy kultowe, malownicze i ultra macho typu:
- karczowanie dżungli ołowiem,
- żart "knock-knock" po wtargnięciu do chaty
- spektakularny ale dość chaotyczny wjazd na wioskę
- minigun jako broń ręczna,
- błot blokujące podczerwień
i inne...

Chociaż wszystko razem wzięte mniej urąga rozsądkowi niż jedna scena z Predatora 2: grupowe stanięcie w drzwiach w pozie "Aniołki Charliego" i czekanie na serię zza winkla.

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

no dobra ale co ma karczowanie dzungli ołowiem, zart knock knock od zaprawionych najemników którzy wykonują ntą misję, zanim zaczęli akcję obserwowali cały obóz, uzbrojeni po zęby,
minigun http://pl.uzbrojenie.wikia.com/wiki/M134_Minigun
ma wspolnego z posiadaniem lub nie konsultanów?
Błoto , schłodzenie ciała bo noc w dżungli mogło tak działać, skąd mam wiedzieć jak działa dokładnie ten wzrok

ocenił(a) film na 10
Wolfman_PL

Pewien kolekcjoner pozwolił mi przymierzyć się do M134 - samo w sobie ciężkie i nieporęczne a przecież wypluwa (lekko licząc) kilogram ołowiu na sekundę! Widziałem też kamery, które wykrył by w nocy ubłoconego i wyziębionego człowieka z kilometra.

Realizm, realizmem Grippen ma na pokładzie sprzęt przy którym wyposażenie Predatora to w większości archaizm ale za dzieciaka bawiło się w komandosów, nie prosiłbym kiedyś pewnego Włocha by otworzył gablotę z minigunem a wizja kosmicznego myśliwego po dziś dzień jest atrakcyjna...

użytkownik usunięty
Wolfman_PL

To, że "może być używany jako broń ręczna" nie oznacza, że ma to sens. Noszenie 100 kg amunicji by przez 30 sekund prowadzić skuteczny ogień...przeciwlotniczy, jest nieco nieekonomiczne. Wykonalne - oczywiście. Tylko po co? Wikipedia fandom to też średnie źródło (a raczej złe), choć nawet tam autor pisze, że broń NIE JEST WYKORZYSTYWANA jako indywidualna. Tu masz porządne źródła:
https://modernfirearms.net/en/machineguns/u-s-a-machineguns/m134-minigun-eng/
i w akcji, z doskonałym komentarzem drugiego autorytetu w dziedzinie broni palnej:
https://www.youtube.com/watch?v=rIlwHT4IdRc

ocenił(a) film na 9

Po co mam to czytać? Założenie misji było proste. Wpadamy masakrujemy ich w kilku, ale za to potężną siła ognia i tym dysponowali. Helikopter miał przylecieć i zaraz ich zabrać. Więc wszystko na szybko. No i miało to efektownie wyglądać. W ilu podobnych filmach masz minigun, by czepiać się i szukać czego? Realizmu?

użytkownik usunięty
Wolfman_PL

Ja się nie czepiam. Jedynie podważam fatalne źródło. Przeczytać coś zawsze warto. 30 sekund to mało w porównaniu z wiedzą na całe życie. Film uwielbiam, pomimo szczątkowego realizmu. Agresja zbędna.

ocenił(a) film na 9

Wystarczy sobie przypomnieć jakie gatunki akcji były wtedy popularne. By wiedzieć, dlaczego akcja wygląda jak i tam. Wiedzy militarnej mam na tyle, by nie szukać tam realizmu, ani w filmach pokroju John Wick

użytkownik usunięty
Wolfman_PL

Czyli innymi słowy "poszerzona wiedza jest mi niepotrzebna, bo zepsułaby mi odbiór ukochanego filmu"? Spoko, nie wnikam już, skoro poszerzanie horyzontów nie leży w Twojej naturze. Twój wybór i sprawa, nic mi do tego, masz rację. Następnym może tylko razem, posiłkuj się lepszym źródłem, albo to słabsze najpierw doczytaj, zanim posłuży za wzmocnienie stawianej tezy. A powyższa, ostatnia wypowiedź, to nieco "samozaoranie", więc radziłbym uważniej dobierać myśli w organicznej acz miałkiej, kłótni dla kłótni. I to tyle ode mnie. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

Ale ja od dawna to wiem. Nie mam pojęcia do czego pijesz w ogóle? Chłopie to jest film, a nie fakty z wojny. Do tego miał pasować do filmów jakie były wtedy popularne jak Rambo czy Commando. Wielki zakapior z minigun robi większe wrażenie w walce z Predziem niż armia suchoklatesów z kałachami.

ocenił(a) film na 9
YouzeQ

To chyba był też pierwszy film akcji s-f, w którym bohaterowie wyglądali jak normalne pakery i macho z krwi i kości (no ale może się mylę), bo nawet w Obcym 2 komandosi przypominali lalki Ken. Sam wizerunek komandosów, muskuły, siłowanie się na rękę, super mundury, to było coś dla małego smarka :)

stadnicki82

"I got no time to bleed!" :D

użytkownik usunięty
YouzeQ

Arnie sam się zajął "szkoleniem" ;) :
https://www.youtube.com/watch?v=-MEJYgjVw54 - polecam, jedna z najlepszych ciekawostek - któż to był ukryty w pierwotnym kostiumie Drapieżcy (zobaczyliśmy, szczęśliwie, wersję zupełnie odmienną od protoplasty)

ocenił(a) film na 8
tyskacz87

Dla mnie szokiem jest wersja w 3D. Świetna! Jakość obrazu wymiata i te szczegóły! Polecam.

tyskacz87

nie polecam

esc0re

rowniez nie polecam

ocenił(a) film na 8
tyskacz87

Pozdro stary! Ja tez 87rocznik. Możemy wymienić doświadczenia ;)))

tyskacz87

I był...w gaciach kupka... :D 10lat miałem ....ale wpuscili na seans!!! :)

ocenił(a) film na 7
tyskacz87

Był...

ocenił(a) film na 6
tyskacz87

TANDETA, ZE GLOWA MALA

tyskacz87

Zakładając, iż film wyszedł w 1987 roku, w Polsce puścili go pewnie rok później. Ja za rok kończyłem podstawówkę. Poszliśmy na "Predatora" z dwoma kolesiami z klasy, ale coś się nam pochrzaniło i trafiliśmy na "Obywatela Piszczyka". Odczekaliśmy cierpliwie i wreszcie kupiliśmy bilety na film, gdy kasjerki przy bramce zaczęły mieć obiekcje co do naszego pryszczatego wieku (a film był oczywiście od 18-tu lat i wtedy naprawdę się tych zasad przestrzegało). Ale jakoś dały się uprosić i obejrzeliśmy. Masz rację: to był szok, zwłaszcza dla nastolatków widzących dotąd w telewizji głównie polskie i radzieckie filmy. Gdyby mi to teraz ktoś pokazał też bym się uśmiechał, ale wtedy to się całkiem inaczej odbierało, była inna perspektywa.

tyskacz87

Pfff... Po dziś dzień trzyma się świetnie. ;)

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

Dokładnie tak sama obsada fabuła do dziś oglądam z przyjemnością mimo kilkunastu razy :) :) najlepszy predator do dziś trzyma w niesamowitym napięciu :)

użytkownik usunięty
tyskacz87

ja też

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

Oj tak, po wyjściu z kina bałem się patrzeć na drzewa ;)

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

Chętnie bym poszedł, gdyby jakieś kino odważyło się na jakiś powrót "klasyków" :) Może, gdy "The Predator" wejdzie do kin, to któreś zafunduje maraton z Predatorami, to by było! ;]

ocenił(a) film na 10
tyskacz87

ja oglądałem w telewizji dawno temu, najlepsze było to że nic nie wiedziałem o filmie przed obejrzeniem, wiedziałem tylko że gra tam schwarzenegger, i nie da sie po prostu opisać tego uczucia podczas seansu, szok mało powiedziane ;]

ocenił(a) film na 9
tyskacz87

Byłem w kinie na Predatorze.Sama jego postać zryła mnie , bo na tamte czasy nie było często takich efektów w filmach.O te oczy znikające...Miałem wtedy z 12 lat.Było fajnie ;) Pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones