PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 490
ocen
7,4 10 1 163490
7,3 29
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 9

po Obcym ridleya i Szczękach stevena kolejne bliskie spotkanie z nieznanym, na tej samej długości fali, w czterech prostych krokach oswajających i podchodzących coraz bliżej i bliżej - zaiste the predator whisperer - pierwszy - widzimy świat jego oczami, drugi - widzimy jego mrugającą we wzorki (w opozycji do mrugania bez ładu i składu jakby chcieli to widzieć twórcy filmu Spokojnie To Tylko Awaria) otulinę, trzeci - ściągamy ów listek figowy, widzimy go całego jak naprawdę wygląda, oko w oko, spod kamuflażu, światłem ciała ubłoconego arniego, czwarty i ostatni - rozwalamy mu tę jego głupią, zakutą i okauczukowaną łepetynę (tym razem rękami ubłoconego arniego) i zaglądamy pod czaszkę!

dalej to już doprawdy nie wiem, gdzie można by jeszcze pójść, chyba tylko tam, dokąd zaszli twórcy filmu Czego Nauczyła Nas Ośmiornica..

bedewu - do momentu, kiedy arnie został sam w domu kibicowałem stojącemu na straży naturalnej moralności środowiska naturalnego predatorowi jednak, dwunożne pełzaki zaburzające otoczenie same są sobie winne! karakany, z metra cięte skubańce same się o to prosiły! nie trzeba było obuwiem mordować tego biednego skorpiona tuż po wylądowaniu w dżungli - wiadomo, skorpion zamordowany w pierwszym akcie w trzecim powróci, większy, dłuższy, niepocięty i umięśniony - ale nie posłuchali, ledwo zlądowali, wnet rozdeptali ściśle podług odwiecznej, starotestamentowej, amerykańskiej zasady - if you don't know what it is you better shoot it! - przeto spotyka ich zasłużona kara..

tymczasowo reasumując to jestem pod olbrzymim wrażeniem, naprawdę, pod ostrzałem pozytywnych wrażeń jestem, cudownie się ogląda po latach, pomysł z błockiem jako kamuflażem do dziś robi furorę¹, przypadkowe dotarcie doń, w ogóle sama walka z potworem, która - niejako w opozycji do całej tej rozbudowanej militarystyki tak otwarcie i jaskrawie tutaj przeszarżowanej, ufam, iż to świadomy zabieg, zarazem parodia filmów jamesa camerona - schodzi ostatecznie do typowego survival, do ziemi, a nawet do podziemi, tylko błoto, łuk i strzały, wreszcie okładanie się pięściami - wszystko to warte miliona dolarów - proste, pierwotne, mityczne, wspaniałe, niedościgniony wzór, zarazem jeden z najlepszych filmów gatunku jakie widziałem.

ocenił(a) film na 9
Westernik

1. jakkolwiek mocno jest ów motyw od strony logiki wypadków miłosnych podejrzany, bo widziałem białe plamki na ciele arniego, dziwne że operujący tak zaawansowaną optyką kosmiczną predator ich nie dostrzegł, po drugie - błoto ma tę właściwość, że zasycha i odpada, należałoby się smarować co godzinę, w dodatku bardzo dokładnie, a trudno to robić jednocześnie popylając po dżungli i walcząc z potworem, no, chyba że jest się arnoldem schwarzenegerem, po trzecie - co z oczami? to oczy nie są immanentną częścią ciała, to predator nie dostrzegł tych kropek? dziwne, a przecież w poprzedniej scenie dostrzegł dżdżownicę panikarę sprawiając, iż ta dość szybko przestała panikować.. po kolejne - już gubię się w rachunkach które, dwunaste? - jak wysmarujesz czymś sto procent swojego ciała to skóra przestaje oddychać i umierasz, na to mam akurat materiały dowodowe, jako iż kiedyś uczyniłem tak z własnym ciałem i masłem orzechowym - polecam, acs crunchy peanut butter, 900g, skład 100% orzeszki ziemne prażone, do kupienia w sieci sklepów prosiaczek za jedyne 19,99! - i ledwo od tego nie umarłem, do dziś jakoś dziwnie pachnę, ale nawet gdybym tych dowodów nie miał to odsyłam do Goldfingera, w którym wielki potentat miloner pozbywa się kobiet w ten sposób, że całe ich ciała pokrywa złotem, i tak dalej, i tak dalej.. ogólnie festiwal absurdów, ale na poziomie koncepcyjnym i wizualnym w tym filmie sprawdza się wyśmienicie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones