PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 490
ocen
7,4 10 1 163490
7,3 29
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

błoto a termowizja

ocenił(a) film na 7

Mam rozumieć, że jak się wysmaruję błotem, to nie będzie mnie widać w termowizji?

ocenił(a) film na 10
Wooster

Raczej tak. Termowizja rejestruje ciepło istot żywych i dlatego łatwo je zauważyć. Błoto było zimne i dlatego chwilowo uczyniła Arnolda ''niewidzialnym''. Tak to można rozumieć lecz nie wiadomo jak jest w praktyce.

ocenił(a) film na 8
Wooster

W którymś odcinku testowali to "Pogromcy mitów". O ile dobrze pamiętam nie podziałało.

Gdzieś się jeszcze spotkałem z pomysłem, że w ukryciu ciepłoty ciała bohaterowi pomagał panujący w dżungli upał. W teorii chodziło o to, że Predator musiał mieć bardziej wyczuloną termowizję, a różnica między kolorem niebieskim, a czerwonym miała wynosić kilka stopni - wtedy to błoto mogłoby wystarczyć (chociaż pewnie testu "Pogromców ..." by nie przeszło).

ocenił(a) film na 10
Wooster

to s-f wyluzuj:)

ocenił(a) film na 7
tyskacz87

wiem, że s-f, ale to nie tłumaczy wszystkiego. Niektórych pomysłów nie da się wytłumaczyć gatunkiem.

ocenił(a) film na 10
Wooster

oj tam:)

użytkownik usunięty
Wooster

Niektórych pomysłów, to w ogóle nie da się niczym wytłumaczyć ;-)

ocenił(a) film na 10
Wooster

Jeżeli tam panuje temperatura znacznie ponad 30 stopni , to i błotko jest tam cieplutkie , więc... leżąc w nim nasza temperatura zbliży się do temperatury ciała o większej masie i jeśli różnica tych temperatur nie była znaczna (2-3 stopnie) i to że w takim środowisku różne ciała nagrzewają się w różnym stopniu (liść mniej, błotko, kamień bardziej) to mógł te delikatne niuanse Predatorek przeoczyć. To taka moja wersja. Poza tym tak jak wcześniej ktoś skrobną , to film SF ,więc musimy czasem przymknąć oczko ;-)

ocenił(a) film na 10
Wooster

kamera termowizyjna rejestruje ciepło danej powierzchni na którą skierujemy kamere ... błoto w pewnym stopniu zamaskuje ciepło naszego ciała i wówczas staniemy się mniej widzialni dla kamery termowizyjnej ( warunki gdy temperatura otoczenia jest bliska temperaturze ciała też odgrywają dużą role i pomagają się stać niewidzialnym w obiektywie kamery) ale żeby stać się niewidzialnym trzeba by nałożyć warstwe błota o dużej grubości ... ( to tak w razie gdybyście znaleźli się w dżungli z predatorem)

ocenił(a) film na 9
dawidlp92

ok, ale jak kiedyś znajde się w takiej sytuacji i to nie zadziała to zobaczysz !!!! jesteś u pani......!!!! :P

ocenił(a) film na 10
ROBERTHUNT

spoko ;D

Wooster

https://www.youtube.com/watch?v=mKxa_veWsJg polecam obejrzeć, błoto nie działa :)

ocenił(a) film na 7
Robert_Laska

no czyli tak jak myślałem :) sprawa wyjaśniona

ocenił(a) film na 10
Wooster

Masz rozumiec, ze jak wysmarujesz sie blotkiem to urzadzenie termowizyjne, ktorego uzywa Predator nie wykryje twojej obecnosci. Tylko tyle masz rozumiec, bez zbednego wywijania mozgiem.

ocenił(a) film na 7
aswq1

jak akceptujesz wszystko to, co dzieje się na ekranie bez refleksji nad tym, to ok. ale to nie dla mnie

ocenił(a) film na 10
Wooster

to ogladaj filmy z refleksja nad wszystkim co sie w nim dzieje. Przyjemnego relaksu - refleksyjnego.

Wooster

Arnie w pierwszej scenie z błotem ledwo się położył i był cały w błocie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones