PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8866}
7,4 163 490
ocen
7,4 10 1 163490
7,3 29
ocen krytyków
Predator
powrót do forum filmu Predator

i są na to dowody. Po pierwsze - te pioruny przed wybuchem dowodzą, że się przeniósł w teleportacji, a po sobie zostawił bombę, która niszczy wszystko wokoło. Takie same pioruny podczas teleportacji były np. w "Terminatorze". Po drugie - Predator to wojownik, który nie poddawał się w walce, nawet gdy solidnie obrywał, więc zastosował ostatnią deskę ratunku - sam się teleportował a przeciwnika zmasakrował pozostawioną bombą. Po trzecie - gdyby Predator zginął to przecież po nim zostałby jakiś statek kosmiczny, którym przyleciał. A przecież nie mógł po sobie zostawić żadnych śladów.
Co o tym sądzicie?

Axel

Mam nadzieję, że się nie teleportował, ale zdechł w męczarniach rozsadzony wybuchem.....ja myślałem, że tylko u mas na ziemi taka masakra jest - niestety w kosmosie też świrów nie brakuje ;/ trofea chciał sobie pozbierać baran jeden....

ocenił(a) film na 10
Axel

przeciez znalezli jego statek

ocenił(a) film na 10
deconstramus

Kiedy?

ocenił(a) film na 10
Mowiacy_do_reki

ten helikopter był przykrywka tylko

ocenił(a) film na 10
deconstramus

Coś majaczysz. Po polsku i całym zdaniem.

ocenił(a) film na 8
Mowiacy_do_reki

Ten helikopter był tylko przykrywką dla stapku predzia a predator był pilotem.I to drugie to faktyczne prawda bo obie te role gra ta sama osoba

ocenił(a) film na 10
czuczul

Załamać się można, jak się spotyka takich ludzi.

ocenił(a) film na 8
Mowiacy_do_reki

Matko o co ci chodzi? Pilota w ostatnich minutach filmu i predatora grał TEN SAM AKTOR!

ocenił(a) film na 8
czuczul

(niechcący kliknąłem enter) a decostramus miał na myśli to że helikopter był tylko zamaskowanym statkiem Predatora

ocenił(a) film na 10
czuczul

Niby jak do cholery????!!!!!! Skoro w helikopterze siedział Arnie i ta kobieta. Po za tym pojawiła się też w 2 części , więc musiał a przeżyć. Ludzie nie snujmy takich głupich i nieprzemyślanych wypowiedzi. To , że dwie role zagrał ten sam aktor to jeszcze nie znaczy , że się ''TELEPORTOWAŁ'' lub coś w tym rodzaju.

ocenił(a) film na 10
czuczul

No co ty nie powiesz? A podobno Schwarzenegger został gubernatorem Kalifornii.

ocenił(a) film na 8
Mowiacy_do_reki

Ta. I na tym poprzestańmy

ocenił(a) film na 10
czuczul

A Replikant to ściema, bo van Damme grał obie postaci.

Axel

Co ma wspólnego z tym Terminator ? Predator, i nie tylko ten konkretny ginie podczas wybuchu takiego ładunku. Ta rasa już tak ma... Filmy, komiksy itd... zawsze giną jeżeli już taki ładunek uruchomią. Teleportacja - to tchórzostwo, kodeks Predatorów tego nie toleruje.

ocenił(a) film na 9
mars700

gościu o ksywie axel zapewne znowu się kleju nawąchał to i Terminatora w osobie Arnolda w tym filmie widział :D . A później jakieś tabsy zażywał , bad trip się załączył i chłopak dziwne historie tu opisuje :D

ocenił(a) film na 8
mars700

W jakim filmie/komiksie/grze/czym tam jeszcze jest o kodeksie predatorów? Z chęcią bym obejrzał/przeczytał/zagrał/co tam jeszcze

czuczul

Komiksów o Predatorach jest wiele. Jedne bardzo dobre, inne kompletnie syfiaste. Skorzystaj z google: "Predator komiks", "Alien vs. Predator komiks" etc...

ocenił(a) film na 8
mars700

ja pytałem gdzie znajdę coś o ich kodeksie o którym pisałeś, a nie jakie są o nich komiksy

ocenił(a) film na 10
Axel

O nie, na pewno nie. Nie mieli zdolności teleportacji bez statku. Gdyby tak było, to Predator przenosiłby się, kiedy chce do statku. Nie jestem znawcą energii, ale skoro Nolanowie mogą opierać swój nowy film na nieudowodnionych teoriach, to myślę, że autorzy filmu "Predator" zrobili coś podobnego. A może się mylę i coś takiego jest znane. Tzn. bomba atomowa, o ile mi wiadomo, polega na lawinowym rozsczepianiu jąder. Są różne koncepcje energii. Są przepowiednie, że kiedyś ludzkość odkryje sposób na pozyskiwanie energi z niczego, ale to jednak zbyt daleko idącę rozważania co do tematu. Mianowicie, chodzi mi o to, że może bomba Predatora polegała na lawinowej reakcji pozyskiwania energii z otoczenia. Przecież Ziemia to nie próżnia i masa jest tam atomów, które oczywiście mają energię. Technologia obcych jest daleko posunięta niż to ludzi. A może bomba Predatora to coś na wzór pola elektrycznego. Na pewno nie była to teleportacja: mielibyśmy coś więcej pokazane w tym temacie, bo jednak większość ludzi odbiera to jako bombę, a nie jest to Hamlet, aby szukać głebokich inspiracji.

ocenił(a) film na 9
Axel

te pioruny wyglądały na rozczepienie atomu , tak właśnie jest, pojawiaja się niebieskie światło przy punkcie krytycznym do tego widać z helikoptera na końcu charakterystyczny grzyb tak więc mylisz się, Predator wysadził małą bombę jądrową.

ocenił(a) film na 10
Rockman92

Musiała być naprawdę mała, skoro nie zabiła Arnolda, który w kilkanaście sekund nie mógł uciec zbyt daleko :-)

ocenił(a) film na 9
yossarian84

Zwróć uwagę, że Arnoldowi udało się wskoczyć w zagłębienie, a więc fala po wybuchu nie mogła go sięgnąć, bo był poniżej poziomu wybuchu. A sam wybuch był potężny. Predator zginął, nie teleportował się ,bo i tak by zginął, przecież był umierający. Jak prawdziwy wojownik nie chciał odejść samemu i jeżeli już miał zginąć to tylko z Arnoldem.

ocenił(a) film na 10
jaroslaw16

Ano wskoczył, pamiętam :-) I zgodzę się, że Pred nigdzie sie nie teleportował. Niektórzy tutaj tworzą dziwne teorie :-)

ocenił(a) film na 9
yossarian84

Dokładnie, fantazja ludzka nie zna granic :D

ocenił(a) film na 10
jaroslaw16

Nie wiem czy wiesz ale za wybuchem idzie jeszcze wysoka temperatura i impuls elektromagnetyczny :] najpierw wysoka dawka prądu by go sparaliżowała a potem usmażył by się od temperatury ... ale to tylko film więc nie oczekujmy "prawdy czasu prawdy ekranu "...

ocenił(a) film na 9
Joseph88

heh, ale zarówno temperatura jak i impuls szły powyżej Arnold,a który był w wielkim dole, zresztą to błoto go ochraniała w dużej mierze. Ps. A nie wiecie, że Arnold jest nieśmiertelny? :D

ocenił(a) film na 10
jaroslaw16

Chyba żartujesz .... :O ! Przy reakcji łańcuchowej ..przy wybuchu nuklearnym wytwarza sie taka temperatura powietrza, żę człowiek w tak malutkiej odległości sam by się zapalił (polecam przypomnieć sobie scenę z Terminatora II z koszmaru Sary ... daje jako taki obraz tego co dzieje się z człowiekiem na skutek tak gwałtownego skoku temp. ) Impuls elektromagnetyczny przenika wszystko nawet żelbetonowe ściany ....ale wiadomo Aenold jest nie zdzieralny ;)

ocenił(a) film na 9
Joseph88

Dokładnie Arnold taki jest, tylko skąd ty wziąłeś informację, że to była bomba jądrowa? ;)

ocenił(a) film na 10
jaroslaw16

Wszystko zgadza się z opisem wybuchu bomby jądrowej ... a widziałeś grzybek ;)

ocenił(a) film na 9
Joseph88

o ile pamiętam to nie, widziałem przede wszystkim wyładowania energetyczne ;)

ocenił(a) film na 10
jaroslaw16

A widzisz a był ...

ocenił(a) film na 10
Axel

"który nie poddawał się w walce, nawet gdy solidnie obrywał, więc zastosował ostatnią deskę ratunku - sam się teleportował a przeciwnika zmasakrował pozostawioną bombą." - Skoro się teleportował, to znaczy że stchórzył i uciekł. Wysadzenie bomby miało pochłonąć Predatora jak przeciwnika. Znaczy się, nie godzi się z porażką więc wysadza siebie i przeciwnika. A gdyby stchórzył to stałby się zakałą klanu i zostałby "wyklęty".

Axel

Skoczył na chwilę do Stewczyka po kredyt

ocenił(a) film na 10
Axel

Bardzo ciekawa teoria.Ogladalem film 10 razy i na to nie wpadlem,moje gratulacje.Nie wiem co o tym myslic,mozliwe

ocenił(a) film na 10
olejoo

wikipedia
"W ostatecznym pojedynku Predator wpada w jedną z pułapek Dutcha. Ciężko ranny uruchamia mechanizm samozniszczenia, ale komandos ucieka przed eksplozją."

ocenił(a) film na 9
Axel

Predator uruchomił samozniszczenie, odpalił akcelerator protonowy w swoim kondensatorze którego używał np to strzelania plazmą (plasma beam) Zdecydowanie nie teleportował się.

ocenił(a) film na 9
Axel

pieprzenie

Rokefeler92

też uważam ze wybuchł :) przypomnij sobie ze w AVP czy innym filmie pokazał że to własnie robi wielkie bum (chyba tej murzynce)

ocenił(a) film na 10
Axel

Ale uratowanie siebie i zabicie niehonorowo ofiary jest niehonorowe a predatorzy sa honorowi..

ocenił(a) film na 8
Axel

Sądzę o tym,że to bzdura i obrazanie rezysera,który nie pozostawił żadnych wątpliwosci(dzieki świetnej rezyserii)co do fabuły filmu.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Axel

"Takie same pioruny podczas teleportacji były np. w "Terminatorze""

W tym miejscu przestałem czytać.

ocenił(a) film na 10
shamar

Przyznaj się, doczytałeś do końca.

ocenił(a) film na 9
Axel

Nie :) Powaga. Nie doczytałem.

Ale mogę jesli jest tam cos sensownego.

ocenił(a) film na 9
Axel

Zdechł i dobrze mu tak

ocenił(a) film na 10
Axel

W Terminatorze nie ma teleportacji, a cofanie się w czasie. To inna fizyka.

Ponadto resztę wyjaśnili Ci koledzy wyżej.

ocenił(a) film na 9
Axel

Predator na pewno się nie teleportował,wgl. gdzie w filmie widziałeś taką lub podobną scenę(jak by miał taką możliwość to by nie skakał po tych drzewach jak małpa).Nie mógł zostawić po sobie śladów,dlatego też włączył bombę.Polecam obejrzeć następną cześć tam też jest akcja z tą "bombą".

ocenił(a) film na 9
Axel

Cóż, ślady zostały.... shoulder cannon i maska.. ktore predator zdemontował przed walką upuszczając do płytkiej wody. Ale zniszczyć się zniszczył, kodeks honorowy nie pozwala łowcy teleportowac się z pola walki. Walczy do konca. Ginie z honorem, nie pozwalając aby z jego zwlok robino trofea.
W Predator 2 jak wisi z Gloverem na wystepie budynku, i jest w beznadziejnej sytuacji przed spadnięciem, bez maski, ranny, to równiez próbuje zacząć sekwencję autodestrukcji. Niestety, udaremnioną poprzez odcięcie "atomówki" od ciała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones